6 technik, które pomagają znaleźć najlepszych pracowników

Zmiany na rodzimym rynku pracy sprawiają, że pracodawcom coraz trudniej jest znaleźć pracownika o oczekiwanych umiejętnościach. Tym samym rośnie konkurencja o względy najlepszych pracowników. Oto 6 prostych działań, które zmaksymalizują szansę na zatrudnienie właśnie takiego.

1. Pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj
Nie chodzi tu wcale o zasypywanie osób na rozmowach kwalifikacyjnych pytaniami, raczej o mozolne tworzenie bazy danych obiecujących kandydatów na podstawie rozmów z menadżerami, podwykonawcami, klientami itp. Wymaga to pracy i wytrwałości, ale ostateczne efekty zaskoczyć mogą nawet bardzo doświadczonego HRowca.

2. Szkolenia
Dobrym sposobem wyłowienia obiecujących kandydatów jest przeprowadzenie szkolenia lub warsztatów poświęconych dziedzinie, specjalisty w której potrzebujesz. Dzięki temu nie tylko uzyskasz dostęp do osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności, ale również w działaniu będziesz mógł ocenić ich kompetencje.

3. Sukces rodzi sukcesach
W swojej działalności HRowej wykorzystuj zdobycze marketingu. Pokazuj, co osiągnęła Twoja firma, a zwiększysz szanse na to, że wśród spływających CV będą te wartościowe.

4. Rekrutacja nie tylko przez specjalistów
Jeśli chcesz uzyskać możliwie jak najwięcej informacji o kompetencjach kandydatów, pozwól im porozmawiać nie tylko ze specjalistami od rekrutacji, ale również szeregowymi pracownikami. Ci nie tylko ocenią możliwości kandydatów, ale potrafią też skutecznie zachęcić do wybrania właśnie Twojej firmy.

5. Idealne ogłoszenie o pracę
Zaskakujący jest fakt, jak mała liczba HRowców wie, jak stworzyć właściwie ogłoszenie o pracę. Kiedyś nie było z tym problemu, a pracownicy walili drzwiami i oknami. Dziś są znacznie bardziej wybredni, a anons może stać się wizytówką Twojej firmy. Jak to mówią: dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz…

6. Nakłaniaj do odejścia
Chcesz dobrych pracowników? Okresowo składaj im propozycję odejścia na dobrych warunkach. Jeśli dany pracownik męczy się i nie lubi pracy w Twojej firmie – a co za tym idzie, nie wkłada w swoją pracę wszystkich sił – odejdzie, a Ty będziesz mógł szukać kogoś lepszego.

You may also like...