W całej Polsce ruszają Absolvent Talents Day

Absolwent Talent Days

Absolwent Talent Days

Największe w kraju targi pracy i praktyk dla młodych osób zostały zainaugurowane we Wrocławiu. W najbliższym czasie impreza zawita do kolejnych sześciu miast. To najlepsze okazja podjęcia studenckich praktyk, a nawet znalezienia stałej pracy.

Absolvent Talent Days to targi pracy i praktyk, które są kierowane szczególnie do studentów oraz absolwentów uczelni i szkół wyższych. Młodzi specjaliści mogą spotkać się z wieloma pracodawcami w jednym miejscu, a także wziąć udział w szkoleniach i warsztatach.

Do targów warto dobrze się przygotować, ponieważ często przedstawiciele firm prowadzą wtedy nabór do pracy, na staż lub praktyki. Spotkania z wystawcami, którymi są duże polskie przedsiębiorstwa i zagraniczne koncerny pozwala zapoznać się z ofertą firm, dowiedzieć się więcej na temat wymagań, mile widzianych kompetencji czy obowiązków na danym etacie. Luźna atmosfera wystawy sprzyja rozmowom z potencjalnymi pracodawcami.

Podczas imprezy będzie można wziąć udział w licznych konferencjach, warsztatach i dyskusjach, na których wystąpią nie tylko eksperci od rekrutacji i rynku pracy, ale również znane osobistości. Konsultanci z agencji doradztwa personalnego pomogą zaplanować ścieżkę kariery, podpowiedzą, jak napisać atrakcyjne CV i jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Targi Absolvent Talent Days we Wrocławiu odbywały się 8 marca. Kolejne zaplanowane imprezy to: Warszawa (10.03.), Kraków (15.03.), Katowice (17.03.), Poznań (21.03.), Gdańsk (5.04.), Łódź (7.04.).

You may also like...