Znalezienie wartościowego pracownika możliwe dzięki Assessment Centre

Na dzisiejszym rynku pracownika wielu pracodawców ma problemy z odnalezieniem kandydata o określonych kwalifikacjach. Rekrutacja specjalistów to proces bardzo pracochłonny, a w dzisiejszych czasach wymagający ogromnej cierpliwości. Z pomocą w znalezieniu pracownika marzeń przychodzi Assessment Centre – metoda rekrutacji, którą zwłaszcza obecnie warto stosować.

Ośrodek ocenyNa czym polega Assessment Centre?

AC polega na wprowadzeniu pracowników do przyszłych warunków pracy. Kandydaci zamiast na zwykłą rozmowę rekrutacyjną, przychodzą na aranżowany dzień pracy. Potencjalni pracownicy dostają zadania podobne do tych, które będą wykonywać, gdy zostaną zatrudnieni. Zadania wykonują pojedynczo lub w grupach. Proces ten jest obserwowany przez wykwalifikowanych specjalistów z firmy zewnętrznej (asesorów). Powierzone zadania są różnorodne, co pomaga w sprawdzeniu kandydatów w różnych sytuacjach. Na podstawie tego eksperymentu jest tworzony raport, który potem trafia w ręce rekrutującego.

Dlaczego ta metoda jest najlepsza?

Dzięki tej metodzie nie tylko sprawdzimy naszych kandydatów jak sobie radzą w „naturalnym” środowisku pracy, ale też jesteśmy w stanie określić, czy dana osoba posiada odpowiednie kwalifikacje. Podczas  sesji Assessment Center badane są umiejętności  zarówno miękkie, jak i twarde. Dzięki temu pracodawca otrzymuję rzetelną ocenę wszystkich zasobów danego kandydata. Asesorzy wiedzą doskonale jakich kwalifikacji szukać u potencjalnych pracowników, gdyż przed badaniem na podstawie wywiadu z pracodawcą tworzony jest opis idealnego pracownika.

Assessment Centre to oszczędność czasu

Metoda ta sprawi, iż cały proces rekrutacyjny ulegnie znacznemu skróceniu. Pojedyncze spotkania często trwają długo i są męczące. Zamiast spotykać się z każdym kandydatem, można rekrutować wszystkich w jednym czasie. Przede wszystkim zaś AC daje pewność, że dany pracownik sprawdzi się podczas codziennych obowiązków, a jego kwalifikacje nie są tylko obietnicą złożoną na kartce papieru, którą jest CV.

 

You may also like...