Jeśli znasz te języki, bez problemu znajdziesz pracę!

Portal GoldenLine w lutym tego roku przeprowadził analizę tego, jakie języki programowania należy znać, aby stać się pożądanym specjalistą na rynku pracy. Badanie to zostało przeprowadzone na podstawie analizy 9 tys. profili zawodowych pracowników, którzy są związani z branżą IT. Co trzeba zatem umieć? Na jaki kurs programowania warto się zapisać?  

programowanie ITNajbardziej pożądane języki programowania

Do najbardziej pożądanych przez pracodawców należą pracownicy ze znajomością następujących języków programowania:

JavaScript,

– Java,

-SQL,

-PHP,

-C#,

-C++.

Na 49 310 rozmowach kwalifikacyjnych, większość kandydatów była pytana o znajomość danego języka. Tylko 19% z nich miało wcześniej zaznaczoną taką umiejętność.

Według badań znajomością danych języków programowania mógł pochwalić się następujący procent kandydatów: JavaScript- 63%, Java- 48%, SQL- 42%, PHP- 33%, C#- 28%, C++ – 17%.

Najbardziej pożądane umiejętności

Poza wyżej wymienionymi, do najbardziej cenionych umiejętności, należy również znajomość jQuery, który jest biblioteką stworzoną dla języka JavaScript. Warto również znać systemy zarządzania bazami danych, takich jak PostgreSQL i MySQL. Jeśli chodzi o statystykę, to u 19% procent badanych, można było znaleźć znajomość frameworku JavaStript o nazwie AngularJS. Program ten wspomaga tworzenie aplikacji internetowych. Bardzo cenna jest również znajomość metodyki Scrum, a pochwalić się nią mogło ok. 30% badanych. Tylko 10% osób, do których zostały wysłane zapytania, prowadziło jakiś projekt.

Według danych GoldenLine, 66% kandydatów dostających propozycję pracy było w wieku 27-36 lat. Kandydaci Ci mieszkali w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Aż 89% z tych osób deklaruje, iż zna język angielski. Rekrutacja specjalistów IT jest wzmożona, są to bowiem wciąż najbardziej poszukiwani pracownicy na rynku pracy. Posiadając wyżej wymienione umiejętności, nie musisz zatem martwić się o zatrudnienie. Jeśli natomiast chcesz zmienić pracę i się przebranżowić, polecamy kursy programowania, które mogą otworzyć przed tobą nowe możliwości.

 

 

 

You may also like...