Zdania, które powinniście wypowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej

Każdy, kto starał się o wymarzoną posadę, wie, że rozmowa kwalifikacyjna to nie przelewki. Trzeba być do niej dobrze przygotowanym i potrafić odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania. Oto osiem zdań, które powinien z Twojej strony usłyszeć rekruter.

 1. Rozmowa rekrutacyjnaRozwój zawodowy jest dla mnie priorytetem.

  Jeśli chcesz pokazać potencjalnemu pracodawcy, że zależy Ci nie tylko na godziwym wynagrodzeniu, koniecznie musisz zaznaczyć, że posada, o którą się starasz to początek, a nie koniec Twojej kariery zawodowej. Gotowość do podnoszenia kompetencji zawodowych jest ważnym sygnałem dla pracodawcy, że ma do czynienia z człowiekiem wysoce zmotywowanym, który przyniesie mu korzyść.

 2. Potrafię pracować w zespole.

  Możesz być samotnym wilkiem, ale tacy rzadko odnoszą sukces w większych przedsiębiorstwach. Koniecznie musisz przekonać rekrutera, że uwielbiasz grać w zespole.

 3. Sporo wiem o firmie.

  To jedno z magicznych stwierdzeń, które działają na rekruterów jak magnes. Oczywiście stać za nim musi autentyczna wiedza na temat potencjalnego pracodawcy, wykraczająca poza powszechną wiedzę i informacje zaczerpnięte z internetowej strony głównej przedsiębiorstwa.

 4. Mam wystarczające doświadczenie.

  Posiadanie doświadczenia na podobnym stanowisku jest skarbem, który trudno przecenić. Pamiętaj jednak, że jeśli zaproszono Cię na rozmowę kwalifikacyjną, a wcześniej nie wykonywałeś podobnej pracy, coś zwróciło uwagę rekruterów. Spróbuj znaleźć punkty wspólne między Twoimi doświadczeniami zawodowymi a wymaganiami na stanowisko, na które aplikujesz.

 5. Mam wystarczającą motywację.

  Motywacja jest jedną z cech pożądanych u pracownika. Nic więc dziwnego, że musisz pokazać się rekruterom jako osoba wysoce zmotywowana.

 6. Chcę budować swoją karierę w Państwa firmie.

  Słowa te zapewnią rekrutera, że nie jesteś tylko pasażerem, który na chwilę wskoczył na pokład, ale że wiążesz swoją przyszłość z tą właśnie firmą.

 7. Wiem, w jakim kierunku chcę poprowadzić swoją karierę zawodową.

  Pracodawcy poszukują pracowników, którzy nie tylko są wysoce zmotywowani, ale którzy wiedzą, czego chcą. Są oni bardziej przewidywalni, samodzielni i ambitni. Pracownika takiego nie trzeba przekonywać do doskonalenia zawodowego.

 8. Cieszy mnie perspektywa pracy w Państwa firmie.

  Nie omieszkaj połechtać próżności Twojego potencjalnego pracodawcy. Pokaż mu, że zależy Ci nie tylko na posadzie, ale również pracy właśnie u niego.

You may also like...