Skoczek pożądanym pracownikiem

Pokolenie, które właśnie wchodzi na rynek pracy znacząco różni się od poprzednich. Wielu z młodych ludzi to tzw. „skoczkowie”, którzy nigdy długo nie zagrzewają miejsca na jednej posadzie. I o ile niegdyś na wiele pozycji w CV nie patrzono przychylnie, dziś zaczyna się to zmieniać. Dlaczego skoczek może być cennym kandydatem na pracownika? Poniżej prezentujemy kilka przyczyn.

Pracownik, który zna swoją wartość

Po pierwsze, częste zmienianie pracy nie musi świadczyć o niepewności co do własnych kompetencji. Wręcz przeciwnie; raczej jest to działanie świadome. Pracownik, który wysoko się ceni i zna swoją wartość, nie będzie chciał długo pracować w firmie, która z pewnych przyczyn mu nie odpowiada. Bardziej prawdopodobne jest, iż będzie szukał tak długo, dopóki nie znajdzie czegoś, co mu się spodoba. A wtedy na pewno okaże się niezastąpioną pomocą w firmie.

Atmosferę się wybiera

Kolejnym ważnym aspektem dla młodych skoczków jest atmosfera w pracy. Jeżeli natkną się na mobbing, albo po prostu nie będą się dobrze czuli w miejscu pracy, to nikt nie może ich zmuszać, by tam zostali. Relacje, jakie panują w przedsiębiorstwie mają przecież zasadniczy wpływ nie tylko na jakość wykonywanych przez nas obowiązków, ale także na życie prywatne.

Hobby motorem do pracy

Częste zmiany pracy są także charakterystycznym zachowaniem dla ludzi o wielu zainteresowaniach. Jeśli ktoś ma kilka pasji i jest dobry w więcej niż jednej dziedzinie, to dlaczego nie ma wypróbować swoich sił w każdej z nich? Zbieranie doświadczeń nie tylko wzbogaca CV, ale także samego człowieka.
W dzisiejszym biznesie potrzeba ludzi pewnych siebie, wiedzących czego chcą. Charyzma i wiara we własne możliwości jest konkretną wartością, która przekłada się na wysoką jakość pracy. A obowiązki wykonywane z poświęceniem, to sprawniejsze działanie biznesu.

You may also like...