Curriculm Vitae prawdę powie!

Zadbana fryzura świadczy o tym, czy fryzjerka jest dobrym specjalistą. Podobnie jest w kwestii wyglądu CV. Gdy jest ono poprawnie i umiejętnie stworzone, to potrafi być idealną wizytówką, lecz gdy jest niechlujne i pełne niepoprawnych zwrotów, to może być jej przeciwnością. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy tworzeniu Curriculum Vitae?

Poprawność jest obowiązkowa

CV powinno być przygotowane w sposób niezwykle staranny, wszelkie niedoskonałości mogą bowiem świadczyć o niechlujstwie i lenistwie. Ograniczona treść i błędy w oczach przyszłego pracodawcy mogą uchodzić za brak szacunku. A jeżeli tak zostanie odebrane CV, to na pewno jej autor nie zostanie zaproszony na rozmowę rekrutacyjną.

Brak pewności, co chcemy robić

Nie od dziś wiemy, że nie wystarczy tylko chcieć. Trzeba również podejmować działania w tym kierunku. Zbyt duża różnorodność miejsc, w których pracowaliśmy może zostać odebrana negatywnie, sprawia bowiem wrażenie, iż taka osoba, nie wie co chce robić w życiu, a skoro tak, to nie warto w nią inwestować. Źle odbierana jest również częsta zmiana pracy, co może świadczyć o tym, że pracownik szybko się poddaje. Pisząc CV powinniśmy pamiętać o napisaniu o naszych osiągnięciach, jeśli to pominiemy, pracodawca stwierdzi, że ich po prostu nie mamy.

Nonszalancja w CV to zły pomysł

Pisząc CV, powinno się zwrócić również uwagę na to, iż jest to dokument, a nie tablica do robienia sobie żartów. Jeśli rekruter zobaczy, że nie traktujemy informacji zawartych w tym dokumencie poważnie, to z pewnością nie wpłynie to pozytywnie na składaną aplikację. Niezbyt dobrym posunięciem  jest tworzenie CV w poczuciu samouwielbienia. Nadużywanie przymiotników w stopniu najwyższym, czy też wpisywanie sukcesów, które nie mają odniesienia do stanowiska, na które aplikujemy, nigdy nie okazuje się dobrym pomysłem.

Poprawność językowa i stylistyczna przy tworzeniu CV to absolutna podstawa. Dokument powinien także zawierać najważniejsze informacje, które mogą zainteresować potencjalnego pracodawcę i być adekwatne do osiągnięć.

 

You may also like...