Nowoczesna rekrutacja – czy Escape Room to dobry pomysł?

W dobie tak niskiego bezrobocia coraz trudniej jest pozyskać wartościowego pracownika. Firmy, które chcą się wyróżnić i dzięki temu zainteresować przyszłych kandydatów koncepcją zatrudnienia w swojej firmie, muszą być zatem oryginalne.

Escape room – z czym to się je?

Escape room to zabawa, która polega na rozwiązywaniu zagadek w określonym czasie i o różnej tematyce. Każdy pokój to innego typu zagadka. Takich miejsc w Polsce jest około tysiąca, a w samej stolicy blisko czterdzieści. Zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę wzrasta. Poziom trudności łamigłówek jest też podnoszony, ponieważ klienci, poznając specyfikę zabawy,  z coraz większą łatwością je odgadują. Właściciele pokoi muszą zatem wymyślać nowe oryginalne zagadki, aby rządni przygód do nich wracali. Z reguły nie ma ograniczeń wiekowych, jedynie różne stopnie trudności poszczególnych pokoi.

Ciekawy proces rekrutacji?

Coraz częściej mówi się o wykorzystywaniu escape roomów w procesie rekrutacyjnym. Zamknięcie grupy kandydatów w pokoju, gdzie wspólnie muszą rozwiązać zadanie, jest świetnym sposobem na to, aby zobaczyć, czy mają predyspozycje do pracy w zespole. Dzięki takiej próbie można też od razu wyłonić lidera. Tematykę escape roomu możemy sprytnie dopasować do branży, do której poszukujemy pracowników, a sama zagadka może być tak skonstruowana, że do jej rozwiązania będą potrzebne cechy i umiejętności jednocześnie wymagane na danym stanowisku pracy.

Rekrutacja pracowników za pomocą escape roomu jest oryginalnym sposobem na wyróżnienie się wśród innych firm. Z wykorzystaniem zagadkowych pokoi można zweryfikować niektóre umiejętności i cechy potencjalnych kandydatów oraz zobaczyć jak radzą sobie oni w stresujących sytuacjach.

You may also like...