Sposób na rekrutację inżyniera

Aby zatrudnić inżyniera z “papierami”, polskie firmy muszą się sporo natrudzić. Jak wiadomo popyt na fachowców z wykształceniem technicznym stale rośnie, a istniejąca na rynku nisza jest trudna do zapełnienia.

Nie jest tajemnicą, że młodzi polscy inżynierowie to nasz towar eksportowy. Wiele się ostatnio słyszy o zdolnych absolwentach kierunków technicznych robiących karierę za oceanem. Giganci technologiczni tacy jak Google, Amazon, czy Microsoft chętnie sięgają po ekspertów z Polski. Dotyczy to nie tylko inżynierów IT, ale też tych z branży chemicznej, budowlanej, architektonicznej i biotechnologicznej. Dlatego właśnie na rynku pracownika wyłowienie takich talentów jest umiejętnością na wagę złota. Wiele firm stoi przed problemem zatrudnienia specjalisty z odpowiednim wykształceniem i dyplomem, ale nie bardzo wie, jak się za to zabrać. Wewnętrzni rekruterzy z jednej strony mają problemy z dotarciem do talentów, a z drugiej nie potrafią obiektywnie i dogłębnie zweryfikować ich rzeczywistych kompetencji. W takiej sytuacji warto zaufać fachowcom i skorzystać z usług profesjonalnej agencji rekrutacyjnej. Rozbudowany proces rekrutacji wdrożony przez zewnętrzną firmę pozwoli ustrzec organizację przez zbyt dużą fluktuacją pracowników, przestojami spowodowanymi ich brakiem i umożliwi planowany rozwój. Zatrudniani fachowcy będą dokładnie weryfikowani, a potencjalni przełożeni poznają ich mocne i słabe strony, kompetencje oraz dotychczasowe osiągnięcia.

Dzięki stałemu monitoringowi, stworzeniu atrakcyjnej oferty i wypracowaniu metod rekrutacji adekwatnych do oczekiwań i kultury organizacji znacząco wzrosną szanse na wyłowienie z rynku najlepszych pracowników. Dopiero wtedy można myśleć o zbilansowanym rozwoju i skalowalnym biznesie. Dlatego właśnie każda perspektywicznie myśląca firma, chcąc konkurować z innymi podmiotami technologicznym, powinna poważnie rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy HR-owej.

You may also like...