Sposób na stałą rekrutację

Aktualnie z jednej strony mamy do czynienia z rynkiem pracownika, a z drugiej jest spora grupa osób, która ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Firmy stają na głowie, żeby znaleźć specjalistów o odpowiednich kwalifikacjach. Problem polega na takim dopasowaniu oferty, by trafiła do odpowiedniej grupy docelowej i wyróżniła się na tle konkurencji.

Tak podstawowe rzeczy, jak określenie wymagań kandydatów, spersonalizowanie oferty i stworzenie idealnego ogłoszenia nastręcza pracodawcom wielu problemów. Nie mówiąc już o analizie nadesłanych CV, rozmowach z kandydatami i wyłowieniu najlepszych potencjalnych kandydatów.

Jeśli nasza firma prowadzi stałą rekrutację i cały czas zabiega o utrzymanie kadr na odpowiednim poziomie, warto zastanowić się nad stworzeniem dedykowanego do tego celu działu. Trzeba jednak pamiętać, że osoby odpowiedzialne za rekrutację i działania HR powinny być specjalistami w swojej dziedzinie. Należy też liczyć się z dość dużymi kosztami stałymi, co dla mniejszych firm może stanowić nie lada wyzwanie.

Rozwiązaniem nie tylko dla mniejszych organizacji, ale też i dużych firm jest skorzystanie z pomocy zewnętrznych specjalistów. Na start możemy być przygotowani na mniejsze koszty, ponieważ nie musimy ponosić obciążeń z tytułu zatrudnienia etatowych pracowników. Plusem jest też fakt, że w przypadku braku wewnętrznego działu HR nie musimy oddelegowywać na potrzeby rekrutacji innych pracowników, lub ewentualnie tracić na to swojego czasu. Zatrudniając profesjonalną agencję rekrutacyjną możemy liczyć, że będzie ona dysponowała nowoczesnymi narzędziami i aktualną wiedzą wynikającą z dobrej znajomości rynku. Zewnętrzni specjaliści będą mogli spojrzeć z zewnątrz na nasze potrzeby, a taka perspektywa pomaga w ocenie rzeczywistych potrzeb i profilu potencjalnych kandydatów.
Dodatkowo zewnętrzna agencja zadba kompleksowo o nasz wizerunek, co na trudnym rynku pracy pomoże w zainteresowaniu naszą ofertą najlepszych pracowników.

Pamiętajmy, że często o złożeniu aplikacji decyduje nie tyle sama oferta z atrakcyjnym wynagrodzeniem, co pierwsze wrażenie i to jak firma jest postrzegana na tle konkurencji. Specjaliści HR będą wiedzieli jak to zrobić, wdrażając odpowiednie procedury oraz sprawnie i skutecznie przeprowadzając rekrutację. Ponadto, gdy nowi pracownicy rozpoczną z nami współpracę, zostaną profesjonalnie przeszkoleni, tak aby zacząć faktyczną pracę jak najszybciej.

You may also like...