Szukasz zatrudnienia? Koniecznie odwiedź targi pracy!

Co prawda funkcjonujemy obecnie w dobie rynku pracownika, nie zmienia to jednak faktu, że każdy sposób na znalezienie wymarzonej pracy jest dobry. Najpopularniejszą metodą są poszukiwania w internecie. Warto jednak odejść też czasem od komputera i zobaczyć, co oferuje rzeczywistość off-line…

Jednym z najlepszych pomysłów będzie wizyta na targach pracy. W pierwszej kolejności będziemy mogli poznać sporo firm, o których istnieniu nic byśmy nie wiedzieli. Być może trafimy na właśnie taką, która szuka pracowników pasujących idealnie do naszego profilu, a z drugiej strony jej oferta spełnia nasze oczekiwania. I to nie tylko te dotyczące wynagrodzenia

Najlepszy wstęp do rozmowy rekrutacyjnej

Targi to świetna szansa, by poznać firmy niejako od środka. Często rozmowa na stoisku z pracownikiem da nam realne wyobrażenie na temat kultury organizacyjnej i atmosfery panującej w firmie. I to bardziej, niż najlepiej przygotowany folder, czy prezentacja. Uzyskane tą drogą informacje pomogą nam ponadto podczas aplikowania na dane stanowisko. Spotkanie na targach działa bowiem w obie strony. Pracownicy (najczęściej z działu HR) będą mogli Cię lepiej poznać w nieformalnych warunkach. Być może takie wstępne interview poskutkuje umówieniem się na właściwą rozmowę rekrutacyjną?

Zawsze aktualne oferty

To, co stanowi jeszcze jedną przewagą targów to aktualność ofert. Możesz być pewien, że jesteś na bieżąco i wakat, który Cię zainteresował jest jeszcze wolny. To szansa dla obu stron, aby uprzedzić konkurencję.

Targi są też okazją do rozmowy z ludźmi, którzy pracują w branży, którą jesteś potencjalnie zainteresowany. Zyskujemy szansę rozmowy z bardziej doświadczonymi starszymi kolegami, którzy są w stanie przedstawić realne warunki pracy w danym obszarze zawodowym. Taka rozmowa pomoże wskazać Twoje mocne, ale też i słabe strony. Będziesz wiedział jakie kompetencje warto rozwijać, a w czym się doszkolić. 

Targi pracy to nie tylko firmy i spotkania z HR-owcami. Poprzez udział w nich będziesz miał unikalną szansę na “darmowe” szlifowanie umiejętności miękkich. Spotkania z ludźmi, warsztaty, panele dyskusyjne to okazja do doskonalenia swoich umiejętności interpersonalnych, a także do klasycznego networkingu.

You may also like...