Amazon stworzy ponad 6 tysięcy miejsc pracy w Polsce

Światowy gigant sprzedaży internetowej firma Amazon otwiera swoje centra logistyczne w Polsce. A to oznacza, że będzie szukać pracowników na różnych szczeblach organizacyjnych. Łącznie Amazon zamierza zatrudnić w Polsce do 2015 roku około 6 tysięcy osób na umowy o pracę oraz 9 tysięcy pracowników tymczasowych. Rekrutacja trwa!

Firma, zajmująca się sprzedażą wysyłkową, chce w ten sposób odpowiedzieć na potrzeby klientów w Europie. Jeszcze w tym roku Amazon otworzy dwa oddziały: pod Wrocławiem i Poznaniem. To ogromna szansa dla poszukujących pracy w tych regionach.

Wciąż trwa rekrutacja kadry zarządzającej, menadżerów i specjalistów, analityków biznesowych oraz księgowych i pracowników działów IT. Do końca lipca poszukiwani będą liderzy zespołów, tzw Lead Employees, czyli 100 osób do każdego oddziału. Kolejny etap rekrutacji będzie dotyczył 700 pracowników produkcyjnych, czyli osób zajmujących się pobieraniem, magazynowaniem, pakowaniem i układaniem towarów. Ten etap potrwa do grudnia, ale na okres świąteczny Amazon planuje zatrudnić dodatkowych pracowników tymczasowych, którzy wesprą stały zespół w sezonie sprzedaży wysyłkowej.

Teraz jest najlepsza okazja, aby aplikować na wszystkie proponowane stanowiska, gdyż w lipcu trwają jeszcze poszczególne etapy rekrutacji. W przyszłym roku znów będzie okazja do pracy w Amazonie, gdyż zostanie otworzone kolejne centrum logistyczne, tym razem w Gdyni.

You may also like...