Aplikacja randkowa pomoże znaleźć pracownika tymczasowego

praca aplikacjaPolacy stworzyli aplikację mobilną, która pozwala bardzo szybko znaleźć pracownika tymczasowego, skontaktować się z nim i podjąć decyzję o zatrudnieniu. Twórcy chcą, by Jobsquare na rynku pracy tymczasowej stał się tym, czym aplikacja Uber w branży przewozowej i liczą na światową popularność.

Rynek pracy tymczasowej w Polsce z roku na rok się powiększa. Agencje poszukują pracowników dorywczych, firmy chcą zatrudniać osoby do drobnych prac na krótki okres, a wiele osób zwłaszcza młodych, uczniów i studentów szuka okazji, by dorobić. Na te potrzeby ma odpowiedzieć polska aplikacja mobilna Jobsquare. Ma to być podręczna agencja pracy tymczasowej, która zupełnie za darmo skontaktuje pracownika i pracodawcę.

Randkowe profile

Aplikacja opiera się na rozwiązaniu znanym z usługi na smartfony Tinder. Interfejs tej aplikacji pomagał singlom umówić się na randkę. W przypadku Jobsquare pracownik zamiast o swoim wyglądzie i preferencjach, pisze o doświadczeniu zawodowym i oczekiwaniach wobec zatrudnienia (rodzaj pracy, wynagrodzenie). Pracodawca natomiast uzupełnia swój profil, podając swoje wymagania i opis oferty. Następnie aplikacja porównuje profile i przesyła obu stronom oferty pracy lub listę kandydatów. Gdy zarówno pracownik, jak i pracodawca wyrażą chęć współpracy, aplikacja pozwoli im się skomunikować, by ustalić szczegóły zatrudnienia.

Praca za jednym ruchem palca

Aplikacja ma szansę stać się ważnym narzędziem dla wielu przedsiębiorstw, zwłaszcza tych małych i średnich, których budżety często nie pozwalają na wynajęcie zewnętrznej firmy rekrutacyjnej. Praca tymczasowa charakteryzuje się tym, że zwykle nie wymaga specjalistycznych umiejętności, a proces rekrutacji trwa zwykle bardzo szybko. Przedsiębiorcy do dorywczej pracy potrzebują znaleźć osoby, które natychmiast podejmą się zatrudnienia. W tym przypadku czas odgrywa dużą rolę. Wystawienie ogłoszenia, gromadzenie dokumentów i selekcja kandydatów może się odbywać za pomocą kilku ruchów palcem po ekranie smartfona.

Usługa Jobsquare jest udostępniana całkowicie za darmo. Aplikacja ma spory potencjał, ale o jej sukcesie zdecyduje ilość użytkowników. Im większa siec kontaktów i ofert pracy dorywczej, tym bardziej atrakcyjna usługa. Twórcy aplikacji mają nadzieję, że wkrótce ich dzieło podbije rynki w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

You may also like...