GoldenLine i Agora połączyły siły w portalach rekrutacyjnych

goldenlineAgora S.A. właściciel portalu GazetaPraca.pl przejął serwis rekrutacyjno-społecznościowy GoldenLine.pl. W ten sposób wydawca „Gazety Wyborczej” umacnia się na rynku pracy w obszarze rekrutacji pracowników.

GazetaPraca.pl to internetowy odpowiednik papierowego dodatku do Gazety Wyborczej, wydawanego przez firmę Agora S.A. Wydawca 25 stycznia nabył większościowy pakiet udziałów w GoldenLine Sp. z o.o. W wyniku transakcji do Agory trafiło 89 proc. kapitału zakładowego spółki. To ważny krok w branży usług rekrutacyjnych.

Portale będą nawzajem się uzupełniać i stworzą kompleksową platformę do pozyskiwania pracowników. GoldenLine jest popularnym serwisem, który łączy funkcje medium społecznościowego i portalu rekrutacyjnego. Usługa jest ceniona przez pracodawców ze względu na możliwość dotarcia do kandydatów pasywnych. Serwis GazetaPraca.pl zajmuje się gromadzeniem ofert zatrudnienia i poszukiwania kandydatów chętnych do zmiany pracodawcy.

Portale będą nawzajem się uzupełniać i stworzą kompleksową platformę do pozyskiwania pracowników. Połączenie usług zapewni pracodawcom większy zasięg umieszczonej oferty i skuteczność w rekrutacji. Pozwoli także zadbać o działania employer brandingowe. Profile pracodawców będą widoczne w obu portalach, co wpłynie na ich lepszą widoczność w sieci. Klienci obu serwisów mogą liczyć na rozbudowane narzędzia wspierające marketing rekrutacyjny i pozyskiwanie kandydatów.

Pracownicy i kandydaci będą mogli liczyć na bogatszą i bardziej zróżnicowaną ofertę. Dzięki takiej współpracy łatwiej będzie zweryfikować potencjalnego pracodawcę oraz specyfikę firmy.

You may also like...