Raport Płacowy. Czy w branży HR opłaca się pracować?

zarobki HR

Wynagrodzenia w branży HR

Jak prezentują się wynagrodzenia w branży usług personalnych? Ile zarabia HR-owiec? Z danych Raportu Płacowego wynika, że na podwyżki mogli liczyć asystenci ds. HR. Ile wyniosły płace na pozostałych stanowiskach?

Osoby zatrudnione na stanowisku asystenckim zarabiają średnio 3811 zł brutto – podaje Raport Płacowy edycja „Jesień 2015”, ogólnobranżowe zestawienie wynagrodzeń sporządzane przez firmę konsultingową Advisory Group TEST Human Resources. Asystenci ds. personalnych w poprzedniej edycji raportu zarabiali o 278 zł brutto mniej.

Obecnie 25 proc. pracowników rozpoczynających karierę w branży HR zarabia nie więcej niż 2701 zł brutto. Pensje kolejnych 25 proc. startują od kwoty rzędu 4582 zł.

Niestety na obniżkę wynagrodzeń mogą narzekać specjaliści ds. personalnych. W Raporcie Płacowym „Wiosna 2015” ich wynagrodzenia wynosiły średnio nieco poniżej 5800 zł brutto. Jesienią zeszłego roku zarobki specjalistów HR skurczyły się do kwoty 5250 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku jest jeszcze niższa i wynosi wynosi teraz 5040 zł brutto.

Co czwarta osoba zatrudniona w branży HR na stanowisku specjalistycznym nie zarabia więcej niż 4114 zł brutto. Kwartyl górny zaś wynosi 6049 zł brutto, co oznacza, że 25 proc. specjalistów ds. personalnych może liczyć na wynagrodzenie wyższe niż 6 tys.

Osoby pracujące jako HR business partner również otrzymali chudsze wypłaty. Pod koniec zeszłego roku średnia wynagrodzeń na tym stanowisku wyniosła 7354 zł brutto. To i tak więcej niż analityk HR. Zarobki pracowników odpowiedzialnych za przygotowywanie raportów i analiz dotyczących zasobów ludzkich wyniosły średnio 5654 zł brutto. Tylko co czwarty analityk HR mógł liczyć na wynagrodzenie sięgające powyżej 6152 zł brutto.

You may also like...