Amazon otwiera się w Polsce

Pod koniec października bieżącego roku nastąpi otwarcie trzech centrów logistycznych amerykańskiej spółki Amazon, stanowiącej największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej.

Co trzy oddziały, to nie dwa

Dyrektor Operacyjny Amazon Kerry Person, wyjawia, iż w planach było otworzenie w Polsce tylko dwóch centrów, ale prace nad budową posuwały się w tak szybkim tempie, że zdecydowano się na uruchomienie trzech placówek. Jest to dobra wiadomość dla osób poszukujących pracy – polski Amazon oferuje 2 tysiące stałych miejsc pracy oraz ok. 3 tys. dla pracowników tymczasowych, np. na okresy przedświąteczne.

Amazon dobrze płaci

Podano również zakres wynagrodzenia – personel zatrudniony na stałe będzie zarabiał ok. 12,5-13 zł za godzinę. W Niemczech płaca na tym samym stanowisku wynosi ok. 9 euro. Według Persona proponowana stawka przewyższa wysokość średniej płacy w regionie, co powinno przyciągnąć większą ilość kandydatów.

Dwie z trzech placówek logistycznych będą mieściły się pod Wrocławiem, natomiast ostatnia – w okolicach Poznania. Otwarcie pierwszych zaplanowane jest na 28 października 2014 roku, a trzeciej – dzień później.

Decyzja firmy Amazon odnośnie umiejscowienia swoich centrów w Polsce, była zmotywowana zwiększającym się zapotrzebowaniem na ich produkty w Europie. Nowe placówki zostaną włączone do Europejskiej Sieci Centrów Logistycznych.

You may also like...