BIEC: Przybywa ofert pracy w sieci

rekrutacja pracowników

Pracodawcy znów szukają rąk do pracy

Po raz pierwszy w tym roku odnotowano wzrost Barometru Ofert Pracy. Większa liczba nowych ofert pracy nie dotyczy wyłącznie pracy sezonowej i tymczasowej. Kto od kwietnia może przebierać w ogłoszeniach?

Barometr Ofert Pracy to wskaźnik obliczany przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych przy współpracy z Katedrą Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wskaźnik informuje o zmianie liczby ofert pracy, które są publikowane w sieci. W marcu BOP spadł o 4,5 pkt w stosunku do poprzedniego miesiąca i wyniósł 195,4 pkt.

Więcej pracy od kwietnia

Jako podało BIEC w kwietniu po raz pierwszy w tym roku zanotowano wzrost Barometru Ofert Pracy. Wskaźnik podskoczył aż o 10,3 pkt. Obecnie wynosi on 205,7 pkt. To oznacza, że pracodawcy stworzyli nowe miejsca pracy, zamieścili ogłoszenia w sieci i poszukują nowych osób.

Kto może liczyć na pracę?

Wzrost publikowanych ofert pracy zauważono w województwach: pomorskim, wielkopolskim, łódzkim i dolnośląskim. W tamtych regionach nabór na stanowiska prowadzi najwięcej przedsiębiorców. Najwyższy wzrost ogłoszeń dotyczył pracy dla absolwentów nauk społecznych. W ofertach mogą przebierać tez pracownicy fizyczni. Na brak ofert nie mogą narzekać specjaliści IT, programiści i administratorzy.

Liczba publikowanych ofert spadła w bankowości, w branży reklamowej oraz we franczyzie.

You may also like...